Szójaviasz bonbonok készítése házilag
Szójaviasz illatbonbonok készítése
Megmutatjuk, hogyan tudsz egyszerűen és gyorsan illatos bonbonokat készíteni házilag, hogy finom illat legyen mindig otthonodban.
A szójaviasz illatbonbonok elkészítéséhez szójaviaszra, illatanyagra, és szilikon formára lesz szükséged.
De mi is az a szójaviasz?
A szójaviasz prémium minőségű, pohárgyertya öntésére alkalmas, alacsony olvadáspontú növényi viasz. A környezetbarát, mérgező anyagokat nem tartalmaz, a környezetben könnyen és teljesen lebomlik, így a már feleslegessé vált szójaviasz komposztálható is. A szójaviasz pohárgyertyaként kevesebb korommal és füsttel ég, és égési ideje is 50%-al hosszabb. VEGÁN, állatokon sem tesztelték. Állati alapanyagot és kőolaj származékot nem tartalmaz.
Pohárgyertyák, masszázs balzsamok, szilárd parfümök készítésre alkalmas viasz. Tömb gyertya nem önthető belőle! Fehér, világos színű darabos tömb, semleges illatú, lágy viasz. Jól színezhető, illatosítható, illetve keverhető más természetes viaszokkal is (repceviasz, méhviasz).
És akkor mutatjuk, hogy is készíthetsz belőle illatbonbonokat
Illatbonbonok készítése:
A viaszokat soha nem szabad közvetlen tűzön felolvasztani, mindig vízgőzt használj, mint a csokoládénál.
Tenyél egy nagyobb edénybe vizet, majd egy kisebb, lehetőleg csőrös edényt tegyél bele. Valahogy így:
Tegyél bele pár szójaviasz darabot, és amikor már átlátszó folyékony a viaszod, adj hozzá illóolajat, színezéket. Én most csak illóolajat csepegtettem hozzá, abból is a 100% tisztaságút. Elég lesz 4-5 csepp.
Ha színezni szeretnéd, akkor használhatsz gyertyaszínezőt. A gyertyaszínező szépen egyenletesen eloszlik a viaszban, és nem süllyed le az aljára kihűlés közben.
Keverd el egy pálcika segítségével az illóolajat, majd öntsd bele a kiválasztott szilikonformába.
Én most egy rózsásat választottam, azt is több féle méretben.
Miután beleöntötted vár meg, míg megdermed. Ha a színe visszaváltozott az olvasztott állapot előttire, és a tetejét megfogva már nem marad ott az ujjlegyomatot, óvatosan kiveheted a formából.
Először a forma széléről válaszd el a viaszt, majd fordíts ki belőle.
Azt tudnod kell, hogy ezeknél a virágformáknál a pici résekbe bele fog törni a viasz, én kiszedtem belőle, és visszadobtam újra megolvasztani. A csokibonbon formáknál, mivel azok tömörebbek, nem lesz ilyen gondod!
Ha a forma kiszedésénél eltörne a viaszod, dobd vissza az olvasztó edénybe és csináld újra. Ebből is látszik, hogy ezt nem lehet elrontani. :)
A viaszbonbonokhoz egy kis tárolót is készítettem. Ehhez a Terry üvegedényt használtam, aminek a nyakát körbetekertem natúr zsinórral, és ragasztottam rá egy kicsi figurát amit itthon találtam.
Tudnivalók:
A gyertyák felolvasztásánál, ne közvetlen lángot használj, hanem egy edénybe tegyél vizet, és erre az edényre tedd rá a gyertyát taltalmazó edényt. Nem kell, hogy forrjon a víz.
Illatmentes mécsest használj, hogy ne keveredjen a szójaviasz illatbonbonoddal.
Ha már nem érzed az illatát a viaszodnak, várd meg mi kihűl és töröld ki, vagy pattintsd ki a mécsestartóból. De dobhtasz bele egy új viaszt is.
A viaszokat mindig lezárt edénybe tárold.
A blogban elkészült termékek elkészítéséhez, kb a tizedét használtuk el a zacskóból.
Ne hagyj őrizetlenül gyertyát!
Ne engedj gyermeket és háziállatot a közelébe!
Jó kreatívkodást kívánunk, és ha úgy gondolnád, hogy kedvedre lenne egy kis illatos szójaviasz bonbon készítése, nálunk megtalálod az alapokat.
Nagyon egyszerűen és gyorsan elkészíthető, karácsonyi ajándék lehet belőle.
Ötlet és képek: Kreativpartner webáruház
Remélem tetszett összefoglalóm,
Jó kreatívkodást kívánok,
Birkásné Kriszti
Kreativpartner webáruház
Kreativpitypang Hobby Blog
Ha tetszenek írásaink, iratkozz fel hírlevelünkre és a tippek, ötletek mellett ajándék akciós kuponokat is küldünk, hogy kedvezménnyel szerezhesd be kedvenc hobby és dekorációs alapanyagaidat.