Farsangi maszk készítése

Farsangi maszk velencei stílusban
Itt a farsangi szezon, és ha már nem jutunk el Velencébe, hogy megnézzük a karnevált, akkor hozzuk ide a karneváli hangulatot a saját két kezünkkel. Ehhez adunk egy kis segítséget.
Ha megnézed a velencei maszkokat, láthatod, hogy nagyon szeretik a fémes színeket és az indákat. Most mi is egy ilyen farsangi maszk elkészítéséhez mutatunk leírást.
Szükséges alapanyagok és eszközök:
Papír félálarc - ami lehet a koronás, vagy a sima félálarc
Kontúrozó festék - arany
Delicate metál akrilfesték - ezüst, antik ezüst, óarany, kékezüst
Metál akrilfesték - zöldeskék, arany
Gélpaszta Csillámpor - ezüst
Antikoló paszta bitumenes - antikarany és umbra
Fényes lakk - oldószeres
Ecsetek (egy vékonyabb hegyes az apró mintákhoz és egy közepes lapos)
Ezeket a termékeket a termékajánlónkban a blog alatt meg is találjátok.
A farsangi maszk elkészítése:
Első lépésként rajzoljuk fel az elképzelt mintát a maszkunkra. Válogathatunk a interneten is a különböző minták közül és az asszimetrikus mintákkal mindig nyert ügyünk van, hisz nem baj, ha nem egyforma lesz. Az egyenes vonalak megrajzolásához vastagabb papírt használhatunk segítségként, mert azt szépen rá lehet görbíteni a maszk vonalaira.
Fessük meg az orrnyerget és a szemnyílás körüli körön kívül eső területet. (Ne felejtsük el a maszk hátoldalát sem befesteni!) Ha esetleg elrontanánk a festést, matt akrillal javíthatjuk.
Következő lépésként felfestjük az ezüstöt a szem alá és néhány rombuszba. Ez lesz majd a csillámos terület (gélpaszta és csillámpor)
Arany kontúrozó festékkel kis inda, és csigavonalakat rajzolunk az arany középrészre.
Amíg megszárad a kontúrozó, addig fessük meg a rombuszokat a színes metál akrilokkal, de vigyázzunk a kontúrvonalakra, mert annak kell kb 30 perc száradás, hogy már ne tudjuk elmaszatolni.
Ha megszáradt az akrilfesték, keverjünk sima gélpasztába ezüstszínű csillámport és ecset segítségével (ha kell több rétegben) vigyük fel az ezüsttel befestett részekre: jobb oldalon a szem alá, bal oldalon a szem fölé.
A csillámos gélpaszta száradása után, meghúzhatjuk a kontúrozó festékkel az összes vonalat.
Száradás után, ami kb fél óra, kapunk egy nagyon friss, üde színű maszkot, amit antikoló pasztákkal egy kicsit patinássá teszünk. Először az antikarany színt használjuk, majd töröljük vissza egy puha ronggyal, és utána rögtön jöhet az umbra is. Arra figyeljünk, hogy a sarkokba, hajlatokba bőven kerüljön az antikoló pasztából.
És mivel antikolás során a kiemelkedő - kontúrvonalas részek mattulhatnak, így ezeket átkenjük arany viaszpasztával, így az indaminták visszanyerik fényes felületüket.
A farsangi álarcunkat most hagyjuk egy napot pihenni.
Miután minden megszáradt az álarcon, jöhet a lakkozás amihez az oldószeres lakkot használjuk két rétegben. Természetesen a rétegeket hagyjuk teljesen megszáradni!
Utolsó lépések:
Ha szeretnénk még tovább díszíteni, használhatunk, strasszokat, szalagokat gyöngy, vagy 3D tollakat....
A legvégén fűzzük be a gumit a maszkba, öltözzünk fel és mennjünk el egy jó farsangi buliba!
Összefoglalás:
Igaz, nem 30 perces munka, de megéri elkészíteni ezt a farsangi maszkot, akár férfias színekben is - mondjuk ezüst alappal. És ha nem hordanánk, akkor díszítse a szobánk falát.
Próbáld ki te is a farsangi maszk készítését és alkoss különleges álarcokat.
Ötlet és kivitelezés: Pentart dekor - Sztarenki Szilvia
Remélem tetszett összefoglalóm,
Jó kreatívkodást kívánok,
Birkásné Kriszti
Kreativpartner webáruház
Ha tetszenek írásaink, iratkozz fel hírlevelünkre és a tippek, ötletek mellett ajándék akciós kuponokat is küldünk, hogy kedvezménnyel szerezhesd be kedvenc hobby és dekorációs alapanyagaidat.